Mağaza Tasarımı

Mağaza tasarımında kurumsal renkler ve logo kullanarak marka, müşterilere kurumsal olarak yansıtılabilir.
Header, banner, listing image ve kampanya görsellerini içerir.

regisinteractive

Header

Amazon mağazanızın üst kısmında yer alan başlık bölümünün tasarımını kapsar. Bu bölümde, markanızın adı, logo ve kısa bir açıklama yer alır. Amazon header tasarımı, mağazanızın tarzını ve marka kimliğinizi yansıtmalı ve müşterilerinizin markanızı hatırlamasına yardımcı olmalıdır.

regisinteractive

Brandstory

Amazon Brandstory tasarımı, markanızın hikâyesini ve değerlerini müşterilerinize anlatmak için kullanabileceğiniz bir araçtır. Bu tasarım, markanızın kimliğini yansıtan görsel ve yazılı içeriklerle birlikte, müşterilerinizin markanızı daha iyi anlamalarına yardımcı olur. Marka hikayesi, görseller, değerler, müşteri hedef kitlesi gibi konuları içerir.

regisinteractive

Listing Image

Listing image, bir ürünün çevrimiçi pazaryerlerinde veya e-ticaret sitelerinde listelenirken müşterilere sunulan ana görseldir. İyi bir listing image, müşterilerin ürün hakkında doğru bir izlenim edinmelerine ve ürünü satın almaya karar vermelerine yardımcı olabilir. Beyaz zemin görseli, ürün açıklamaları, lifestyle görseller, infografik, ürün açıklamaları ve videolardan oluşur.

regisinteractive

Lifestyle Sayfalar

Amazon lifestyle tasarımı, müşterilerinizi ürünlerinizi kullanırken hayal etmelerine yardımcı olan görsel bir anlatımdır. Bu tasarım, ürünlerinizi kullanım durumlarına ve yaşam tarzına göre sergilemenizi sağlar. Bu sayede müşterilerinizi, ürünlerinizin farklı kullanım alanlarını keşfetmeye teşvik edebilirsiniz. Ürün kullanımı insanlar, insanlar, ortam, öyküleştirme ve renk/stil gibi konuları kapsar.

regisinteractive

A+Content

Amazon A+ Content, bir satıcı veya markanın Amazon'da satılan ürünlerinin ürün ayrıntı sayfasında bulunan özel bir içeriktir. A+ Content, normal ürün sayfasına ek olarak eklenen yüksek kaliteli resimler, videolar, metinler, tablolar ve diğer interaktif öğeler içerir. Bu içerik, ürünün avantajlarını daha ayrıntılı bir şekilde açıklamak, ürünün nasıl kullanılacağına dair talimatlar vermek, ürünün özelliklerini vurgulamak ve müşterilerin ürünü satın almalarına yardımcı olmak için kullanılır. Amazon A+ Content, bir markanın veya satıcının ürünlerini diğerlerinden ayırmak ve daha yüksek bir dönüşüm oranı elde etmek için önemli bir pazarlama aracıdır. Ayrıca, marka bilinirliğini artırmak, müşteri sadakatini sağlamak ve daha fazla satış yapmak için de kullanılabilir.

regisinteractive

Storefront

Amazon Storefront, satıcıların Amazon'da kendi özel marka mağazalarını oluşturmalarına olanak tanıyan bir hizmettir. Bu hizmet, satıcıların ürünlerini sergilemek, marka bilinirliğini artırmak ve müşteri sadakatini artırmak için kullanılan bir araçtır. Amazon Storefront, özel olarak tasarlanmış bir web sitesine benzer bir şekilde çalışır ve müşterilere markanızın ürünlerini ve hikayesini anlatan sayfalar sunar. Storefront, ana sayfa ve alt sayfalar gibi farklı bölümlerden oluşur. Storefront'ta, yüksek kaliteli görseller, ürün açıklamaları, müşteri yorumları ve Amazon'un kurallarına uygunluğu dikkate alarak bir tasarım oluşturulmalıdır. Bu, müşterilerin markanızı keşfetmelerine ve satın almalarına olanak tanırken, aynı zamanda Amazon'da satıcı olarak başarılı olmanıza yardımcı olabilir.

Amazon Reklam Görselleri

regisinteractive

Sponsored Products

Discover powerful features to boost your productivit. You are always welcome to visit our little den.

regisinteractive

Sponsored Brands

Discover powerful features to boost your productivit. You are always welcome to visit our little den.

regisinteractive

Sponsored Display

Discover powerful features to boost your productivit. You are always welcome to visit our little den.

Özelleştirilmiş Lifestyle Sayfaları ile Tanışın

Amazon'un başarısının temelinde, kullanıcılara kişiselleştirilmiş deneyimler sunma yeteneği yatar. Bu noktada, Amazon'un lifestyle sayfaları önemli bir rol oynar. İşte Amazon lifestyle sayfalarının neden önemli olduğuna dair bazı nedenler:

  • Ürün Keşfi
  • Kişiselleştirme
  • Trendleri Yakalama
  • Marka Bağlantısı
  • Müşteri İncelemeleri
  • Müşteri Değerlendirmeleri
RegisInteractive
RegisInteractive
RegisInteractive

Görüntüler Önemlidir

Görseller metni tamamlamalı ve ürünü satmalıdır. Ürünün net, güçlü ve göz alıcı olmasının yanı sıra
ürünün nasıl kullanıldığını da gösteren güzellik ve yaşam tarzı fotoğrafçılığı kullanın. Tüketicinin duyularına ve
duygularına hitap edin. Mantıklı olduğunda işlevsellik ve özelliklerin şemalarını ekleyerek potansiyel müşterinizi eğitin.

regisinteractive

Neden Mağaza Tasarımı?

E-ticaret mağaza tasarımı, bir online satış platformunda ürünlerinizi sergilemek,
kullanıcıları çekmek ve satışları artırmak için önemli bir faktördür.

regisinteractive
regisinteractive
RegisInteractive
RegisInteractive

Neden Amazon A+ Content Oluşturmalıyım?

Amazon A+ İçeriği, markanızla ilgili ayrıntılı bilgileri videolardan karşılaştırma tablolarına kadar çeşitli biçimlerde paylaşmanızı kolaylaştırır. Ayrıca markalı ASIN'leriniz için ürün açıklamalarını değiştirebilir, liste kaydınıza gelişmiş görseller ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Bu tür içeriği Amazon listelemelerinize dahil etmek, satışları ve trafiği artırmanıza yardımcı olabilir.

  • Görsel açıdan etkileyici bir deneyim
  • Müşterilerin satın alma kararlarını etkiler
  • Marka itibarınızı güçlendirir
  • Daha detaylı ürün açıklamaları

Satışlarınızı Artırmak İçin: Listing Image

Amazon listing image, alışveriş yapanların dikkatini çekmek ve ürünle ilgili önemli bilgileri iletmek için çok önemlidir. Genellikle öğeyi çekici ve bilgilendirici bir şekilde sergileyen yüksek kaliteli bir fotoğraf veya grafiktir. Resim, ürünün görünümünü, özelliklerini ve ambalajını doğru bir şekilde tasvir etmelidir. İyi optimize edilmiş bir listeleme resmi, bir ürünün görünürlüğünü, tıklama oranını ve Amazon'daki genel satış performansını büyük ölçüde etkileyebilir.

RegisInteractive
RegisInteractive

İyi Mağaza Tasarımı İçin Püf Noktalar

RegisInteractive

Minimalist Tasarım

Temiz ve düzenli bir görünüm, kullanıcıların ürünlerinize odaklanmasını sağlar. Karmaşık bir tasarım yerine sade ve minimal bir yaklaşım tercih edin.

RegisInteractive

Kullanıcı Dostu Arayüz

Kolay gezinme, hızlı ürün arama ve kullanıcıların alışveriş sürecini kolaylaştıran bir arayüz sunun. Menülerin ve kategorilerin net ve anlaşılır olması önemlidir.

RegisInteractive

Mobil Uyumluluk

Mobil cihazlardan yapılan alışverişler her geçen gün artıyor. Bu nedenle, e-ticaret mağazanızın mobil uyumlu ve kullanıcıların mobil cihazlarda kolayca gezinebildiği bir tasarıma sahip olması önemlidir.

RegisInteractive

Hızlı Yükleme Süresi

İnternet kullanıcıları genellikle hızlı bir şekilde bilgilere ulaşmak isterler. E-ticaret mağazanızın hızlı yükleme süreleriyle kullanıcıları sıkmadan bilgilerine erişmelerini sağlayın.

RegisInteractive

Kaliteli Ürün Görselleri

Ürünlerinizin yüksek kaliteli ve çekici görsellerle sunulması önemlidir. Mümkün olduğunca farklı açılardan ve detaylı olarak ürün fotoğrafları kullanın. Ayrıca ürünlerinizi açıklayıcı videolarla desteklemek de etkili olabilir.

RegisInteractive

İyi Bir Renk Paleti

Marka kimliğinizle uyumlu bir renk paleti kullanın. Renklerin uyumlu ve göz yormayan bir şekilde seçilmesi, kullanıcı deneyimini olumlu yönde etkiler.

İşte karşınızda, göz ardı edemeyeceğiniz önemli grafik tasarım istatistiklerinin bir derlemesi.

Tüketicilerin %94'ü, zayıf grafik tasarımı olan bir web sitesinden ayrılacak.

Dijital pazarlamacıların %68'i, gelecekteki içerik faaliyetlerinde görsel varlıkların kullanımını artırma planları yapıyor.

Dijital pazarlamacıların %32'si görsellerin en önemli içerik türü olduğunu iddia ediyor. İkinci sırada %27 ile blog yazıyor, ardından videolar (%24), canlı video (%9) ve podcasting (%1) geliyor.

Ayrıca, web sitesi ziyaretçilerinin %46'sından fazlası web sitesi tasarımını markanın/şirketin güvenilirliği ile ilişkilendirmektedir.

İlginç bir şekilde, insanlar bir mesajı duyduklarında, üç gün sonra aktarılan bilgilerin %10'unu büyük olasılıkla hatırlayabiliyorlar. Ancak aynı mesaj görsel bir grafikle birleştiğinde insanlar bilgilerin %65'ini üç gün sonra hatırlayabiliyor.

Dijital pazarlamacıların %60,8'i görsel varlıkların başarılı pazarlama için zorunlu olduğunu söylüyor.

İlginç bir şekilde, dijital pazarlamacılar performans açısından orijinal grafiklerin (%40) en iyi performansı gösterdiğini ve en fazla etkileşimi sağladığını söyledi.

Tüketicilerin %92,6'sı renk boyutunun satın alma kararlarını etkileyen temel faktör olduğunu söylüyor.

Ayrıca renk, okuyucuyu %40 , anlamayı %73 ve öğrenmeyi %78'e kadar artırır.

İnsanların %85'i görsel grafiklerden yararlanan markalara ilgi duyuyor.

%85
Görsel Kullanan Markalara İlgi
%92
Renk Satın Almayı Etkiler
40%
Orjinal Grafikler Daha Etkili
%60
Görsellik Başarı İçin Zorunlu