Mağaza Tasarımı

etsy.com, alıcıların benzersiz ürünleri keşfetmek için belirli ürünleri aramasına veya çeşitli kategorilere göz atmasına olanak tanıyan kullanıcı dostu bir arayüz sağlar. Satıcılar Etsy'de kendi mağazalarını kurabilir, ürünlerini sergileyebilir, fiyatları belirleyebilir ve siparişleri yönetebilir.

regisinteractive

Header

Etsy mağazanızın üst kısmında yer alan başlık bölümünün tasarımını kapsar. Bu bölümde, markanızın adı, logo ve kısa bir açıklama yer alır. Amazon header tasarımı, mağazanızın tarzını ve marka kimliğinizi yansıtmalı ve müşterilerinizin markanızı hatırlamasına yardımcı olmalıdır.

regisinteractive

Listing Image

Listing image, bir ürünün çevrimiçi pazaryerlerinde veya e-ticaret sitelerinde listelenirken müşterilere sunulan ana görseldir. İyi bir listing image, müşterilerin ürün hakkında doğru bir izlenim edinmelerine ve ürünü satın almaya karar vermelerine yardımcı olabilir. Beyaz zemin görseli, ürün açıklamaları, lifestyle görseller, infografik, ürün açıklamaları ve videolardan oluşur.

Görüntüler Önemlidir

Görseller metni tamamlamalı ve ürünü satmalıdır. Ürünün net, güçlü ve göz alıcı olmasının yanı sıra
ürünün nasıl kullanıldığını da gösteren güzellik ve yaşam tarzı fotoğrafçılığı kullanın. Tüketicinin duyularına ve
duygularına hitap edin. Mantıklı olduğunda işlevsellik ve özelliklerin şemalarını ekleyerek potansiyel müşterinizi eğitin.

regisinteractive

İşte karşınızda, göz ardı edemeyeceğiniz önemli grafik tasarım istatistiklerinin bir derlemesi.

Tüketicilerin %94'ü, zayıf grafik tasarımı olan bir web sitesinden ayrılacak.

Dijital pazarlamacıların %68'i, gelecekteki içerik faaliyetlerinde görsel varlıkların kullanımını artırma planları yapıyor.

Dijital pazarlamacıların %32'si görsellerin en önemli içerik türü olduğunu iddia ediyor. İkinci sırada %27 ile blog yazıyor, ardından videolar (%24), canlı video (%9) ve podcasting (%1) geliyor.

Ayrıca, web sitesi ziyaretçilerinin %46'sından fazlası web sitesi tasarımını markanın/şirketin güvenilirliği ile ilişkilendirmektedir.

İlginç bir şekilde, insanlar bir mesajı duyduklarında, üç gün sonra aktarılan bilgilerin %10'unu büyük olasılıkla hatırlayabiliyorlar. Ancak aynı mesaj görsel bir grafikle birleştiğinde insanlar bilgilerin %65'ini üç gün sonra hatırlayabiliyor.

Dijital pazarlamacıların %60,8'i görsel varlıkların başarılı pazarlama için zorunlu olduğunu söylüyor.

İlginç bir şekilde, dijital pazarlamacılar performans açısından orijinal grafiklerin (%40) en iyi performansı gösterdiğini ve en fazla etkileşimi sağladığını söyledi.

Tüketicilerin %92,6'sı renk boyutunun satın alma kararlarını etkileyen temel faktör olduğunu söylüyor.

Ayrıca renk, okuyucuyu %40 , anlamayı %73 ve öğrenmeyi %78'e kadar artırır.

İnsanların %85'i görsel grafiklerden yararlanan markalara ilgi duyuyor.

%85
Görsel Kullanan Markalara İlgi
%92
Renk Satın Almayı Etkiler
40%
Orjinal Grafikler Daha Etkili
%60
Görsellik Başarı İçin Zorunlu