Mağaza Tasarımı

Mağaza tasarımında kurumsal renkler ve logo kullanarak marka, müşterilere kurumsal olarak yansıtılabilir.
Header, banner, listing image ve kampanya görsellerini içerir.

RegisInteractive

Header

Pazaryeri header tasarımı, bir e-ticaret pazaryerinde sayfanın en üstünde yer alan bölümdür. Bu bölümde genellikle pazaryerinin logosu, arama çubuğu, hesap bilgileri, sepet ve favori listesi gibi öğeler yer alır. Header tasarımı, müşterilerin pazaryerinde gezinirken ihtiyaç duydukları araçlara kolay erişim sağlamayı amaçlar.

RegisInteractive

Banner

Pazaryeri banner tasarımı, e-ticaret pazaryerlerindeki ürün ve markaların tanıtımı için önemli bir araçtır. Banner tasarımı, müşterilerin dikkatini çekmek, ilgi uyandırmak ve ürünlerinizi veya markanızı öne çıkarmak için kullanılır. İyi bir banner tasarımı, müşterilerin ilgisini çekerek satışları artırabilir. Basitlik, yalın metinler, ürün tanıtımı, linkler ve mobil uyumluluk aşamalarını kapsar.

RegisInteractive

Listing Image

Listing image, bir ürünün çevrimiçi pazaryerlerinde veya e-ticaret sitelerinde listelenirken müşterilere sunulan ana görseldir. İyi bir listing image, müşterilerin ürün hakkında doğru bir izlenim edinmelerine ve ürünü satın almaya karar vermelerine yardımcı olabilir. Beyaz zemin görseli, ürün açıklamaları, lifestyle görseller, infografik, ürün açıklamları ve videolardan oluşur.

RegisInteractive

Kampanya Görselleri

Pazaryeri kampanya tasarımı, potansiyel müşterilerin ilgisini çekmek ve dikkatlerini çekmek için önemlidir. İyi bir kampanya tasarımı, müşterilerin dikkatini çekerek, markanızı ve ürünlerinizi öne çıkararak ve satışları artırarak, pazar payınızı artırabilir. Basitlik, kısa ve öz metinler, kampanya fırsatları, kampanya süresi ve mobil uyumluluk aşamalarını kapsar.

RegisInteractive

Ürün Fotoğrafları

Ürünlerin farklı açılardan çekilmiş fotoğrafları, müşterilere ürünün gerçek boyutunu, şeklini ve detaylarını daha iyi gösterir.

RegisInteractive

Ürün Açıklaması ve Detayları

Ürün görsellerinin yanı sıra, ürün açıklamaları ve detayları da gösterilmelidir. Bu, müşterilerin ürün hakkında daha fazla bilgi edinmelerine ve satın alma kararı vermelerine yardımcı olur. Bunlar keyword analizine göre şekillenmektedir.

RegisInteractive

Sosyal Medya Hesapları

E-Ticaret mağaza tasarımınızda sosyal medya hesapları da eklenir. Bu, müşterilerinizin markanız hakkında daha fazla bilgi edinmelerini sağlar.

RegisInteractive

Kategoriler

Kategoriler, müşterilerinizin istedikleri ürünleri daha kolay bulmalarına yardımcı olmaktadır.

RegisInteractive

Mobil Uyumluluk

E-Ticaret mağaza tasarımınızı mobil cihazlara uygun hale getirilir. Müşterilerin çoğu mobil cihazlarını kullanarak alışveriş yapacakları için, e-ticaret pazaryeri mağaza tasarımının mobil cihazlara uygun olması önemlidir.

RegisInteractive

Menü ve Alt Sayfa Tasarımları

Mağazada ana sayfanın yanı sıra, hakkımızda, iletişim, sıkça sorulan sorular gibi alt sayfalar ekleyerek müşterilere daha fazla bilgi sağlanmaktadır.

Neden Mağaza Tasarımı?

E-ticaret mağaza tasarımı, bir online satış platformunda ürünlerinizi sergilemek,
kullanıcıları çekmek ve satışları artırmak için önemli bir faktördür.

regisinteractive

Biliyor musunuz?

Her dört tüketiciden üçü, zaman kazandırdığı için
alışverişlerini mobil cihazlarından gerçekleştirdiklerini söylüyor.


Kullanım istatistiklerine göre, 2022 yılında B2B sorgulamalarının %50'si mobil cihazlardan yapılacaktır.


Mobil uygulamalar, mobil cihazlar için optimize edilmiş web sitelerinden veya
masaüstü web görüntülemeden daha yüksek etkileşim oranlarına sahiptir.


Mobil cihazlarda hemen çıkma oranı ortalama %67,4 iken masaüstünde bu oran %32'ye düşmektedir;
bu da kullanıcıların telefonlarını kullanırken çok daha az sabırlı olduklarını göstermektedir.

RegisInteractive

İyi Mağaza Tasarımı İçin Püf Noktalar

RegisInteractive

Minimalist Tasarım

Temiz ve düzenli bir görünüm, kullanıcıların ürünlerinize odaklanmasını sağlar. Karmaşık bir tasarım yerine sade ve minimal bir yaklaşım tercih edin.

RegisInteractive

Kullanıcı Dostu Arayüz

Kolay gezinme, hızlı ürün arama ve kullanıcıların alışveriş sürecini kolaylaştıran bir arayüz sunun. Menülerin ve kategorilerin net ve anlaşılır olması önemlidir.

RegisInteractive

Mobil Uyumluluk

Mobil cihazlardan yapılan alışverişler her geçen gün artıyor. Bu nedenle, e-ticaret mağazanızın mobil uyumlu ve kullanıcıların mobil cihazlarda kolayca gezinebildiği bir tasarıma sahip olması önemlidir.

RegisInteractive

Hızlı Yükleme Süresi

İnternet kullanıcıları genellikle hızlı bir şekilde bilgilere ulaşmak isterler. E-ticaret mağazanızın hızlı yükleme süreleriyle kullanıcıları sıkmadan bilgilerine erişmelerini sağlayın.

RegisInteractive

Kaliteli Ürün Görselleri

Ürünlerinizin yüksek kaliteli ve çekici görsellerle sunulması önemlidir. Mümkün olduğunca farklı açılardan ve detaylı olarak ürün fotoğrafları kullanın. Ayrıca ürünlerinizi açıklayıcı videolarla desteklemek de etkili olabilir.

RegisInteractive

İyi Bir Renk Paleti

Marka kimliğinizle uyumlu bir renk paleti kullanın. Renklerin uyumlu ve göz yormayan bir şekilde seçilmesi, kullanıcı deneyimini olumlu yönde etkiler.

İşte karşınızda, göz ardı edemeyeceğiniz önemli grafik tasarım istatistiklerinin bir derlemesi.

Tüketicilerin %94'ü, zayıf grafik tasarımı olan bir web sitesinden ayrılacak.

Dijital pazarlamacıların %68'i, gelecekteki içerik faaliyetlerinde görsel varlıkların kullanımını artırma planları yapıyor.

Dijital pazarlamacıların %32'si görsellerin en önemli içerik türü olduğunu iddia ediyor. İkinci sırada %27 ile blog yazıyor, ardından videolar (%24), canlı video (%9) ve podcasting (%1) geliyor.

Ayrıca, web sitesi ziyaretçilerinin %46'sından fazlası web sitesi tasarımını markanın/şirketin güvenilirliği ile ilişkilendirmektedir.

İlginç bir şekilde, insanlar bir mesajı duyduklarında, üç gün sonra aktarılan bilgilerin %10'unu büyük olasılıkla hatırlayabiliyorlar. Ancak aynı mesaj görsel bir grafikle birleştiğinde insanlar bilgilerin %65'ini üç gün sonra hatırlayabiliyor.

Dijital pazarlamacıların %60,8'i görsel varlıkların başarılı pazarlama için zorunlu olduğunu söylüyor.

İlginç bir şekilde, dijital pazarlamacılar performans açısından orijinal grafiklerin (%40) en iyi performansı gösterdiğini ve en fazla etkileşimi sağladığını söyledi.

Tüketicilerin %92,6'sı renk boyutunun satın alma kararlarını etkileyen temel faktör olduğunu söylüyor.

Ayrıca renk, okuyucuyu %40 , anlamayı %73 ve öğrenmeyi %78'e kadar artırır.

İnsanların %85'i görsel grafiklerden yararlanan markalara ilgi duyuyor.

%85
Görsel Kullanan Markalara İlgi
%92
Renk Satın Almayı Etkiler
40%
Orjinal Grafikler Daha Etkili
%60
Görsellik Başarı İçin Zorunlu